Szkolenia podatkowe

Prawo podatkowe w Polsce zmienia się bardzo szybko, czasem może być trudno nadążyć za wszelkimi regulacjami.Tymczasem błędy w rozliczeniach z Urzędami Skarbowymi mogą mieć bardzo poważne konsekwencje dla naszej firmy. Lepiej nie ryzykować i regularnie szkolić pracowników w tym zakresie.

Szkolenia podatkowe – dla kogo?

Podczas szkoleń podatkowych zdobędziemy wiedzę z zakresu prawa podatkowego i rachunkowości, poznamy najlepsze metody rozliczeń. To tematyka, z którą powinny być na bieżąco pracownicy księgowości, niezależnie od szczebla.

Warto pomyśleć również o wysłaniu na tego rodzaju szkolenia pracowników organizacyjno-administracyjnych oraz działu kadr. Oni przede wszystkim zajmują się na co dzień tą tematyką.

Czego możemy nauczyć się podczas szkoleń podatkowych?

Podczas tego rodzaju szkoleń oczywiście zdobędziemy wiedzę z zakresu rozliczania podatku VAT i podatku dochodowego od osób prawnych. Uczestnicy mają możliwość zapoznania się nie tylko z przepisami prawnymi, ale i ich sposobami interpretacji przez organa podatkowe oraz orzecznictwem sądów administracyjnych i interpretacjami ministerstwa finansów.

Szkolenie podatkowe powinno obejmować unijny aspekt, gdyż wiele transakcji zawieranych przez polskie przedsiębiorstwa to transakcje wewnątrzwspólnotowe, oraz regulacje prawne dotyczące opodatkowania w specjalnych strefach ekonomicznych. Warto, by szkolenie obejmowało nie tylko przekazanie wiedzy przez prowadzącego w formie wykładu, ale i praktyczne ćwiczenia.

Co zyskujemy wysyłając pracowników na szkolenia podatkowe?

Wysyłając pracowników naszej firmy na szkolenia podatkowe, zyskujemy przede wszystkim pewność, że posiadają oni aktualną wiedzę o prawie podatkowym. Ponieważ przepisy podatkowe zmieniają się bardzo szybko, pracownik dokształcający się na własną rękę może nie być świadomy ich zmian lub obowiązujących interpretacji.

Kary za nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych mogą być wysokie. Nie warto ryzykować. Lepiej szkolić na bieżąco pracowników i niż próbować na tym oszczędzać, co może skończyć się bolesnymi konsekwencjami.