Lampy sufitowe w jadalni

lampy sufitowe

Wisząca nad stołem lampa stanowi nieodzowny element kążdej jadalni. Nie dość, że dostarcza ona niezbędnego światła, to dodaje wspólnym posiłkom wspaniałego klimatu. Dlatego bardzo ważne jest, aby lampa sufitowa w jadalni była odpowiednio zamontowana.

CIEPŁE ŚWIATŁO TO PODSTAWA

Żarówki, które są obecnie używane dostarczają światła ciepłego lub zimnego. Według badań naukowców każde spektrum inaczej oddziałuje na człowieka i powinno być używane w odpowiednich pomieszczeniach. Światło zimne ma właściwości pobudzające. Sprawia, że człowiek ma ochotę do pracy. Dzięki niemu o wiele łatwiej przepędzić znużenie. Natomiast światło ciepłe zachęca do rozmowy i odpoczynku. Powinno być montowane w miejscach, gdzie wykonuje się rzeczy nie wymagające skupienia. Ciepłe światło sprzyja tez odprężeniu. Wynika z tego jasno, że w jadalni powinno montować się lampy sufitowe dające światło ciepłe. Znacząco uprzyjemni to rodzinne spotkania przy stole i ułatwi prowadzenie ożywionej rozmowy.

ODPOWIEDNIA ODLEGŁOŚĆ

Aby żyrandole z mosiądzu dobrze spełniały swoje zadania muszą być zamontowane w na odpowiedniej wysokości. Zasadą jest, że światło powinno obejmować swoim zasięgiem cały stół. Tak więc, jeśli typowy blat stołu ma około 120 centymetrów szerokości, to lampa powinna wisieć na wysokości około 70 centymetrów. Przy szerszym blacie wysokość ta wzrasta nawet do 90 centymetrów. Część ekspertów doradza, aby dla wygody domowników zamontować lampę sufitową umocowaną na stelaż o regulowanej długości sznura lub zmiennym kątem, pod którym pada światło. Dzięki temu lampa sufitowa będzie oświetlała nie tylko stół, ale też inne części jadalni. Doda to jej funkcjonalności i ułatwi oświetlenie pomieszczenia.

Jadalnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. W wielu rodzinach  domownicy spotykają się jedynie przy wspólnej kolacji. Dlatego bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednie oświetlenie tego pomieszczenia. Sprawi to, że wszyscy będą z chęcią zasiadali do posiłków chcąc delektować się wyjątkową atmosferą i swoim towarzystwem.